Proszę czekać

SIMPLY CLEVER

ŠKODA Auto Lab

Aktualności

Wielkopolski Kierowca Zawodowy - III edycja

26.04.2016

Opis zdjęcia

Autor: PK

22 kwietnia 2016 r. na Torze Poznań odbyła się trzecia edycja, organizowanego corocznie przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”.


68 uczestników, a wśród nich 4 panie, zmierzyło się z testem weryfikującym wiedzę teoretyczną. Następnie 30 najlepszych uczestników rywalizowało w konkurencjach sprawdzających ich umiejętności praktyczne w różnych dyscyplinach jak: eco driving, poruszanie się po placu manewrowym wraz z obsługą pojazdu, a także udzielanie pierwszej pomocy.


Każdy z 68 uczestników został nagrodzony medalem Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego. 15 najlepszych uczestników w każdej kategorii zostało uhonorowanych upominkami i drobnymi nagrodami. Zdobywców pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach, oprócz medali i pucharów Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, wyróżniono dodatkowo nagrodami rzeczowymi: tabletami – za zajęcie III miejsca i laptopami – za zajęcie II miejsca. Nagrodami głównymi dla zwycięzców konkursu w obu kategoriach były vouchery na wycieczkę zagraniczną dla dwóch osób w wybrane miejsce. Spośród wszystkich uczestników konkursu rozlosowano też nagrodę dodatkową – voucher na ośmiogodzinne „Szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy” organizowane przez ŠKODA Auto Szkoła.


ŠKODA Auto Szkoła pojawiła się również jako dodatkowa atrakcja dla uczestników. Nasi trenerzy przekazywali kierowcom wiedzę między innymi o tym jak prawidłowo zająć pozycję za kierownicą, poprawnie zabezpieczyć luźne przedmioty w aucie, a także uświadamiali, za pomocą alkogogli, jak alkohol działa na spowolnienie naszych zmysłów.